28 Ocak 2013 Pazartesi

OJS'de Yazarların Hakem Yorumlarına Erişimi ve Güncellenmiş Sürümün Yüklemesi


Yazarlar, OJS'de editör aracılığı ile kendisine iletilen hakem yorumları ile dosyalara OJS sistemine giriş yaparak erişir. Gerekli düzeltmeleri yaparak dosyayı yine bu arayüzden editöre iletilmek üzere sisteme yükler. Yazarın yorumları inceleme ve güncel dosyayı editöre iletilmek üzere sisteme yüklemesi için izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

1) İlgili dergiye (örn. http://journal.dogus.edu.tr/index.php/duj/login) kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılır,2) "Etkin" başlığına  tıklanarak sistemde değerlendirme aşamasındaki makale başlıkları listelenir.
3) Değerlendirme detayına ulaşılacak makale başlığına tıklanır,
4) Hakem yorumları ve editör kararı için DEĞERLENDİRME sekmesine tıklanır,


5) "#. Tur" başlığı altında, makalenin değerlendirmedeki sürümü ile eğer hakem yorumunu pdf veya word dosyasına yazarak sisteme koymuş ise burada yer alır.6) Editör tarafından yazara iletilen notlar ve hakem yorumları Editörü bilgilendir satırındaki balocuk altında yer alır. Buradan yazara iletilen yorumlar görebilir ve editöre not iletilebilir.


 7) Çalışma güncelledikten sonra bu kısımdaki "Editör Kararı" başlığı altında yer alan "Yazar Sürümünü Yükle" kısmı aracılığı ile çalışma editöre iletilmek üzere sisteme yüklenir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder